W Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze odbył się Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas uroczystości nasza biblioteka została uhonorowana dyplomem Marszałka Województwa Lubuskiego.

 

 

Ludzie siedzą w zaciemnionym pomieszczeniu przed dużym ekranem z kolorową ilustracją książki i napisem BIBLIOTEKA. Na ekranie widoczne są szczegóły wydarzenia i polski tekst. Grupa osób stoi na scenie przed ekranem wyświetlającym Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 7 maja 2026 podczas wydarzenia. Publiczność siedzi i obserwuje uroczystość. Grupa osób stoi na scenie podczas ceremonii wręczenia nagród z napisem w tle Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 7 maja 2026. Niektórzy odbierają certyfikaty, a inni klaszczą. Dwie kobiety stoją obok siebie przed kolorowymi abstrakcyjnymi obrazami. Jedna z nich trzyma niebieską teczkę. Obie mają na sobie marynarki i poważne miny. Dwie kobiety stojące w pomieszczeniu, jedna trzymająca niebieską teczkę, pozujące do zdjęcia przed niebieskim tłem z białym tekstem i szkicem twarzy. Po obu stronach umieszczone są zielone rośliny. Wyświetlany slajd prezentacji w języku polskim głosi Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 7 maja 2026 r. ze stylizowaną otwartą książką po lewej stronie i szczegółami wydarzenia dotyczącymi bibliotek i bibliotekarzy.