„W tangu o wszystkim się zapomina, wszystko przestaje boleć, tylko by się tańczyło, tańczyło…” W. MyśliwskiJuż 15 czerwca zaprosimy Państwa w magiczny świat tanga... - warsztaty "Pierwsze kroki tanga" (g.19:30 / Plac Wileński) - koncert TRIO TAKLAMAKAN (g. 22:00 / Park Kultur Świata) Wydarzenie towarzyszące IV Charytatywnemu Piknikowi Rodzinnemu na rzecz Fundacji Arka dla zwierząt.
Już 15 czerwca zaprosimy Państwa w magiczny świat tanga…
– warsztaty „Pierwsze kroki tanga” (g.19:30 / Plac Wileński)
– koncert TRIO TAKLAMAKAN (g. 22:00 / Park Kultur Świata)
Wydarzenie towarzyszące IV Charytatywnemu Piknikowi Rodzinnemu na rzecz Fundacji Arka dla zwierząt.
„Wielokulturowość i multietniczność są̨ dla muzyków Tria Taklamakan szczególnie ważne.
Wybierają to, co najciekawsze z tanga, czardasza, muzyki bałkańskiej czy klezmerskiej. Łączą różne nurty. Improwizują. Spoiwem jest jednak klasyka. Każdy z członków zespołu ukończył Akademię Muzyczną i przy pomocy swojego klasycznego wykształcenia i klasycznego instrumentu idzie przez życie.
W muzyce Tria Taklamakan dużo jest wirtuozerii, emocji, pasji i serca. Jest to muzyka wolna od ograniczeń. Muzyka, w której wszystko można! Można zagubić się na pustyni wolnej od codzienności, pozbawionej kalendarzy, terminów, obowiązków i „muszę jeszcze…”…
Zespół tworzą:
Jan Romanowski – skrzypce
Gra, uczy grać, odkrywa niepoznane w polskiej muzyce skrzypcowej. Współpracując z Goranem Bregovićem, Teatrem Ósmego Dnia czy Hanną Banaszak poznał niejeden zakątek świata i niejedną publiczność. Podróżuje zresztą dalej między kaprysami Duranowskiego a skrzypcami barokowymi, nagrywaniem i koncertowaniem – zawsze z tą samą, techniczną wirtuozerią.
Andrzej Trzeciak – wiolonczela
Muzyk i animator kultury. Wygląda na to, że lubi smakować nowe: od Polski po Wenezuelę, od Filharmonii Poznańskiej po nagrania z zespołami rockowymi, od scen koncertowych i teatralnych po radio i telewizję. Współzałożyciel Kwartetu Jorgi. W Trio lubi oderwać się od strun i poprowadzić publiczność przez około muzyczną opowieść.
Michał Karasiewicz – fortepian
Kształcił się na Akademii Muzycznej, tam też kształci kolejne pokolenia muzyków. Ceniony przez wybitnych solistów kameralista, który szczególnie upodobał sobie muzykę wokalną i skrzypcową. Jego improwizacyjna wirtuozeria jest uzasadnionym powodem kolejnych zaproszeń do realizacji projektów artystycznych wszelakich, w tym także nagrań studyjnych.