Kolejne Kolejne szkolenie w ramach projektu ” Drezdenko od słowa do słowa” już za nami. ” Specyfika projektów kulturalnych ” to temat szkolenia przeprowadzonego przez Agnieszkę Pytlik – animatorkę społeczno – kulturalną z wykształcenia i – przede wszystkim – z miłości do działania w grupie, która pisze o sobie następująco:

od lat współpracuję z organizacjami oraz instytucjami kultury. Od 2014 roku pełnię funkcję radnej jednej z gmin powiatu rybnickiego, Gminy Gaszowie opiekując się komisją ds. kultury, edukacji, dzieci, młodzieży i tego co społeczne.

W roku 2023 rozpoczęłam przygodę w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie spróbuje znaleźć odpowiedź jak to się dzieje, że instytucje kultury przybierają charakter miejsc trzecich.

Doświadczenia ze spotkania z każdym człowiekiem przekuły się w projekt mojej firmy kolektywnie.pl – szkolę, warsztatuję w obszarach komunikacji, tutoringu, zmian, liderstwa, społeczności lokalnych, rewitalizacji itp przestrzeni.Trzonem mnie jest Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz. Spichlerz od początku skupiaja się wokół XIX-wiecznego pałacu von Rothów. Zajmujemy się pielęgnacją lokalnej historii, tradycji i kultury. Organizujemy Pikniki Historyczne, Biegi Uliczne oraz Noce Muzeów. Od 2016 roku jest Zarządcą samorządowej instytucji – Ośrodka Kultury w Czernicy.

Działania prowadzone są w ramach BLISKO – Biblioteka / Lokalność/Inicjatywy/ Społeczność /Kooperacja / Oddolność.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#BLISKO

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0