Wraz z parterami uczestniczymy w kolejnym szkoleniu w ramach projektu „Drezdenko od słowa do słowa”. Szkolenie dotyczące osób z niepełnosprawnością w bibliotece prowadzi

n

Anita Rucioch-Gołek – edukatorka, aktywistka lokalna i działaczka społeczna. Ma za sobą 20 lat pracy w edukacji, także pozaformalnej, w której zajmuje się integracją społeczną, w tym międzypokoleniową, oraz różnego typu praktykami inkluzywnymi, m.in. na rzecz praw człowieka i dialogu międzykulturowego.

n

Aktualnie dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu. Z wykształcenia polonistka i nauczycielka etyki.

n

Od 2015 kierowniczka Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, w której wdrażała autorską koncepcję funkcjonowania zmodernizowanej placówki. Koordynatorka projektów kulturalnych i edukacyjnych. Współtwórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbąszyniu. Wyróżniona w V edycji Konkursu im. Olgi Rok dla bibliotekarek za kulturalne działania włączające.

n

Członkini ogólnopolskiej Sieci Forum Dialogu, stypendystka programu w roku 2022.

n

Absolwentka m.in. Seminarium Nauczania o Holokauście Yad Vashem; Powell Holocaust Summer Institute (Seattle) oraz „Wspólne dziedzictwo” w Holocaust Studies at Yad Vashem.

n

Absolwentka programu „Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”. Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Kierunek – innowacja 2023” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

n

Działania prowadzone są w ramach BLISKO – Biblioteka / Lokalność/Inicjatywy/ Społeczność /Kooperacja / Oddolność.

n

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

n

BLISKO

n

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

n

Narodowe Centrum Kultury

n

NPRCz 2.0

nn

n

n

n

n

n

n

n

n

n