Książka na telefon

To nowa usługa skierowana do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do Biblioteki. W dziale dla dorosłych od listopada 2020 można wypożyczyć książki dzwoniąc pod numer 95 762 11 84, a bibliotekarze zajmą się ich dostarczeniem. Wybrane pozycje z naszego księgozbioru zamawiać można w godzinach 9:00 -16:00 od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia biblioteki, natomiast dostarczanie książek odbywa się w środy między godz. 9:00 a 16:00.

Działamy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji jaką jest pandemia Covid-19, zachowujemy wszelkie środki ostrożności, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno naszym pracownikom jak i odbiorcom usługi. Książki, które są dostarczane muszą przejść kwarantannę oraz każdorazowo wracając od czytelnika są ponownie jej poddawane.

Jeśli jesteś osobą, która ma trudności w poruszaniu się lub osobą starszą, warto skorzystać z propozycji Biblioteki Publicznej. Jeśli przebywasz obecnie na kwarantannie poinformuj nas telefonicznie o swojej sytuacji. Dostarczymy książki pod wskazany adres i powiadomimy telefonicznie.